Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vi använder cookies för att förbättra din upplevelse av vår webbplats. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Kontakta oss

Foto: Mostphotos

Här hittar du kontaktuppgifter till skolan.

Expedition

Britt-Marie Westerberg
Rektorsekreterare Åk. 7-9
08-606 83 47

britt-marie.westerberg@haninge.se

Ingela Westling
Expedition Åk. F-6
08-606 75 79

ingela.westling@haninge.se

Ann-Louise Olofsdotter
Intendent
08-606 75 77

ann-louise.olofsdotter@haninge.se

 

Skolledningen

Stefan Friberg
Rektor
08-606 75 55
stefan.friberg@haninge.se

Camilla Lindblad
Biträdande rektor F-6
08-606 84 33
camilla.lindblad@haninge.se

Claes Andersson
Biträdande rektor 7-9
08-606 75 76
claes.andersson@haninge.se

Maria Svedlöf Lexander
Biträdande rektor 7-9
08-606 55 66
maria.lexander@haninge.se

Elevhälsa

Nathalie Wallenor
Skolsköterska
08-606 75 66
nathalie.a.wallenor@haninge.se

Carina Ejby
Skolsköterska
08-606 75 75
carina.ejby@haninge.se

Jack Painio
Kurator
070-346 50 54
jack.painio@haninge.se

Marta Aregawi
Kurator
08-606 90 77
marta.aregawi@haninge.se

Jasminka Pepelar F-6
Specialpedagog
jasminka.pepelar@haninge.se

Anna Öckerman 7-9
Specialpedagog
08-606 90 78
anna.ockerman@haninge.se

Ann-Marie Lundblad-Tibäck
Studie- och yrkesvägledare
070-417 49 40
annmarie.tiback@haninge.se

Låg- och mellanstadium samt fritids

Fritidshem Stjärnan åk. F-1: 08-606 51 41 och 072 719 6904

Fritidshem Kometen åk. 2-3: 08-606 90 79 och 073 059 9629

                      

Vaktmästare/kökschef

Arto Skördehed
Vaktmästare
08-606 48 66
arto.skordehed@haninge.se

Mats Mirén
Kökschef
08-606 75 72
mats.miren@haninge.se

 

Kontakt för den här sidan: ribbyskolan@haninge.se

Senast uppdaterad: 25 juni 2019