Kontakta oss

Foto: Mostphotos

Här hittar du kontaktuppgifter till skolan.

Expedition

Britt-Marie Westerberg
Rektorsekreterare Åk. 7-9
08-606 83 47

britt-marie.westerberg@haninge.se

Ingela Westling
Expedition Åk. F-6
08-606 75 79

ingela.westling@haninge.se

Ann-Louise Olofsdotter
Intendent
08-606 75 77

ann-louise.olofsdotter@haninge.se

 

Skolledningen

Stefan Friberg
Rektor
08-606 75 55
stefan.friberg@haninge.se

Camilla Lindblad
Biträdande rektor F-4
08-606 84 33
camilla.lindblad@haninge.se

Claes Andersson
Biträdande rektor 7-9
08-606 75 76
claes.andersson@haninge.se

Maria Svedlöf Lexander
Biträdande rektor 7-9
08-606 55 66
maria.lexander@haninge.se

Elisabet Berglund
Biträdande rektor 7-9
08-606 96 10
jane.berglund@haninge.se 

Elevhälsa

Nathalie Wallenor
Skolsköterska
08-606 75 66
nathalie.a.wallenor@haninge.se

Carina Ejby
Skolsköterska
08-606 75 75
carina.ejby@haninge.se

Jack Painio
Kurator
070 346 50 54
jack.painio@haninge.se

Marta Aregawi
Kurator
08-606 90 77
marta.aregawi@haninge.se

Anna Ersson Öckerman 7-9
Specialpedagog
08-606 30 45
anna.ockerman@haninge.se

Ann-Marie Lundblad-Tibäck
Studie- och yrkesvägledare
070 417 49 40
annmarie.tiback@haninge.se

Låg- och mellanstadium samt fritids

Fritidshem Stjärnan åk. F-1: 08-606 51 41 och 072 719 6904

Fritidshem Kometen åk. 2-3: 08-606 90 79 och 073 059 9629

                      

Vaktmästare/kökschef

Arto Skördehed
Vaktmästare
08-606 48 66
arto.skordehed@haninge.se

Mats Mirén
Kökschef
08-606 75 72
mats.miren@haninge.se

 

Kontakt för den här sidan: ribbyskolan@haninge.se

Senast uppdaterad: 25 juni 2019